Usługi

W swojej działalności zajmujemy się dystrybucją liczników oraz instalacją i wdrażaniem systemów zdalnego odczytu w budownictwie mieszkaniowym na rynku pierwotnym i wtórnym. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w okresie eksploatacji urządzeń pomiarowych i systemów zdalnego odczytu zapewniając wsparcie techniczne na co dzień oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Po upływie legalizacji, 5 lat w przypadku ciepłomierzy i wodomierzy, wykonujemy wymianę lub ich legalizację na stanowiskach legalizacyjnych w ITRON Polska zapewniając kompleksową usługę, czyli demontaż i ponowny montaż wraz z plombowaniem, płukanie chemiczne oraz wymianę baterii w ciepłomierzach.

Stanowiska legalizacyjne w ITRON Polska posiadają zatwierdzone przez Główny Urząd Miar punkty legalizacyjne:

  • Wodomierzy
  • Ciepłomierzy
  • Przeliczników wskazujących do ciepłomierzy
  • Przetworników przepływu do ciepłomierzy
  • Par czujników temperatury do ciepłomierzy

na których przeprowadzamy okresowe legalizacje oraz ekspertyzy metrologiczne w przypadku sporów lub wątpliwości wynikających z pomiarów urządzeń.

Dowodem przeprowadzonej legalizacji ponownej (wtórnej), w przypadku pozytywnego wyniku, są nałożone bezpośrednio na badanym urządzeniu pomiarowym cechy legalizacyjne (oznaczenie Urzędu Miar oraz rok), natomiast w przypadku negatywnego wyniku urządzenie pomiarowe nie otrzymuje żadnej identyfikacji urzędowej. Dowodem ekspertyzy metrologicznej GUM jest świadectwo wydawane  do każdego badanego urządzenia pomiarowego, niezależnie od wyniku. Pozytywny wynik ekspertyzy urządzenia pomiarowego nie przedłuża jego ważności legalizacji.

Dodatkowo przy okazji  wymian lub legalizacji oferujemy wymianę elementów przyłączy tj. filtrów, zaworów odcinających i regulacyjnych w zależności od stanu technicznego instalacji.

 

ul. Turkusowa 15, 83-010 Straszyn k. Gdańska,
Tel. 58 557 18 37

biuro@ciesla.com.pl

Nasz serwis korzysta z plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Patrz polityka prywatności